Wakacyjna trasa Lewicy pod nazwą „Bezpieczna Rodzina” trwa. Dlaczego „Bezpieczna Rodzina”? Ponieważ chcemy zdiagnozować sytuację rodzin żyjących w kraju rządzonym przez Prawo i Sprawiedliwość oraz przedstawić rozwiązania Lewicy na problemy, z którymi borykamy się dzisiaj wszyscy, także w Legnicy oraz powiecie legnickim.

poseł, robert, obaz, lewica, bezpieczna, rodzina

Jak wygląda dzisiaj życie w Polsce?

→ Konserwatywne nakazy i zakazy jako recepta na wszystko

PiS od lat próbuje zawłaszczyć kategorię rodziny. Pouczają, jak trzeba żyć, i przekonują, że to gwarancja bezpiecznej przyszłości. PiS ma tylko jeden model rodziny. Wszystkich, którzy żyją inaczej nazywa ideologią, albo przestaje wspierać, czego przykładem są rodzice samotnie wychowujący dzieci czy rodziny z osobami z niepełnosprawnościami.

→ Brak bezpieczeństwa socjalnego i strach o jutro

Dzisiaj polskie rodziny każdego dnia martwią się o to, co będzie jutro: czy będzie za co wysłać dzieci na wakacje i kupić buty na jesień, czy emerytura, której wartość kurczy się wraz z szalejącą inflacją, starczy na opłacenie rachunków, czy po kolejne podwyżce raty kredytu rodzina nie straci dachu nad głową. Bezpieczeństwo socjalne to dziś najważniejsza rzecz dla Polaków. PiS już go nie gwarantuje. Drożyzna to niestety szara rzeczywistość polskich rodzin. Dzisiaj, po 7 latach rządu PiS, 100 złotych warte jest 71 złotych!

Jak powinno wyglądać bezpieczeństwo rodzin według Lewicy?poseł, robert, obaz, lewica, bezpieczna, rodzina

→ Nie ma bezpiecznego jutra bez bezpieczeństwa socjalnego

Lewica wie, że nie ma szczęśliwego życia polskich rodzin bez bezpieczeństwa socjalnego. Proponujemy program, który sprawi, że każda rodzina będzie bezpieczna. Bezpieczna od drożyzny i inflacji. Prezentujemy konkretne rozwiązania z myślą o każdym: od dzieci do seniorów.

→ Bezpieczeństwo dla każdej rodziny

Chcemy takiej Polski, w której każda rodzina czuje się bezpiecznie: mąż i żona z trójką dzieci i pary, które dzieci nie mają, młody singiel i dwójka seniorów, matka opiekująca się synem z niepełnosprawnością i rodzice dzielący opiekę nad dzieckiem po rozwodzie. Rodziny żyjące w Warszawie, Wrocławiu, Legnicy czy całym powiecie legnickim. Bo mądra polityka społeczna to taka, która odpowiada na życiowe potrzeby rodzin, a nie dyktuje im, jak mają żyć!

Oto najważniejsze postulaty trasy „Bezpieczna rodzina” dla Legnicy, powiatu legnickiego i całego kraju:

 1. Obniżka cen energii i paliwa
 2. Obniżka rat kredytów i walka z drożyzną
 3. Mieszkanie prawem, nie towarem
 4. Druga waloryzacja emerytur
 5. Ciepły posiłek dla każdego ucznia
 6. Wyższe płace w usługach publicznych
 7. Bezpłatny transport dla dzieci i młodzieży

Skąd na to pieniądze? Policzyliśmy to!

Źródła finansowania to m.in.:

 1. odblokowanie funduszy unijnych,
 2. sprawiedliwe opodatkowanie cyfrowych gigantów,
 3. uczciwe opodatkowanie Kościoła,
 4. odebranie dotacji TVP.

Spotkajmy się w najbliższy piątek, 19 sierpnia w Legnicy o godzinie 10:00 na targowisku miejskim przy ul. Partyzantów i porozmawiajmy o Polsce, w jakiej każdy z nas chciałby żyć! Do zobaczenia!

Bezpieczna Rodzina

Bezpieczna Rodzina