Bezpieczny i dostępny transport dla każdego z powiatu złotoryjskiego

Polityka transportowa jest w Polsce ogromnym wyzwaniem zarówno z punktu widzenia oddziaływania na środowisko, jak i potrzeb społecznych mieszkańców dużych i małych miast oraz wsi, również powiatu złotoryjskiego. Bez łatwo dostępnego transportu dobrej jakości nie sposób skorzystać z usług publicznych gwarantujących właściwy poziom życia, a czasem pozwalających wydobyć się z biedy lub choroby. Naszym priorytetem jest walka z wykluczeniem transportowym. 

  • Kolej w każdym powiecie, autobus w każdej gminie – zmodernizujemy istniejące i zbudujemy nowe linie kolejowe. Podróż między średnimi i mniejszymi miastami będzie się opłacać. W ciągu sześciu lat stworzymy pełną siatkę połączeń lokalnych we wszystkich gminach w Polsce. 
  • Zero ofiar śmiertelnych na drogach – zamiast stawiać kolejne “czarne punkty”, przebudujemy miejsca, w których dziś giną ludzie. Wprowadzimy organizację ruchu wymuszającą bezpieczną jazdę przed przejściami dla pieszych i skrzyżowaniami, w tym pierwszeństwo dla pieszych przy przejściach. Zaostrzymy kary dla pijanych kierowców.

Czy w powiecie złotoryjskim istnieje wykluczenie transportowe? Czy osoby nie korzystające z indywidualnego transportu mogą bez problemu dostać się do pożądanych lokalizacji? Jakie problemy związane z transportem dotyczą powiatu złotoryjskiego? Podziel się z nami tą wiedzą!