Rodzina jest jedną z najważniejszych wartości. Wzajemna troska o siebie, szacunek dla osób starszych, pomoc w pracach domowych, uprzejmość i uczciwość sprawiają, że ludzie zachowują się jak dobrzy obywatele w każdej grupie społecznej, do której należą. Uważamy, że o rodzinę trzeba dbać, dlatego mamy następujące propozycje:

  • Bezpłatne miejsce w żłobku dla każdego dziecka – państwo musi postawić na szczęście rodziny. Tylko kilkanaście procent dzieci ma gwarancję miejsca w żłobku. Prawo do edukacji i opieki nie zaczyna się w szkole, dlatego zapewnimy wszystkim dzieciom w Polsce miejsca w żłobku i przedszkolu, w tym w powiecie lwóweckim. We współpracy z samorządem stworzymy 200 tysięcy nowych miejsc w żłobkach w perspektywie czterech lat.
  • Wsparcie dla rodziców – wprowadzimy pełnopłatny i obowiązkowy urlop dla obojga rodziców w minimalnym wymiarze 12 tygodni. Zachowamy program Rodzina 500+ i becikowe. 
  • Dość unikania alimentów – alimenty będą ściągane jak podatki – po upływie roku zalegania będą traktowane z urzędu jako zaległości podatkowe. Ich egzekucją zajmie się administracja skarbowa. Zniesiemy kryterium dochodowe warunkujące prawo do świadczenia z funduszu alimentacyjnego.
  • In vitro – wprowadzimy pełną refundację leczenia niepłodności metodą in vitro z budżetu państwa lub ze środków NFZ dla wszystkich kobiet.

Jakie problemy dotyczące rodziny dotykają powiatu lwóweckiego? Co chciałbyś/chciałabyś zmienić? Napisz w komentarzu!