Posiedzenie sejmu 28.05.2020 

Dziś w Sejmie dyskutowaliśmy nad sprawozdaniem rządu Mateusza Morawieckiego z realizacji ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3. Pomijam kwestię, że rozmawiamy o raporcie za 2018 rok w maju 2020. Z mównicy sejmowej informowałem, że, dla przykładu, w Jeleniej Górze jest jeden żłobek prowadzony przez samorząd. W raporcie czytamy, że dużo taniej jest zlecić te działalność w ręce prywatne. Jestem tego przeciwnikiem. Powinniśmy wspierać samorządy!

Rząd jak zwykle chwalił się danymi statystycznymi, ale Polki i Polacy to nie są tylko liczby, to są ludzie, którzy każdego dnia zastanawiają się jak pogodzić pracę z opieką nad dziećmi. PiS w zamian za to upycha w jednej instytucji coraz więcej dzieci nie zwracając uwagi na ich bezpieczeństwo i zdrowie. To właśnie dlatego wraz z Posłankami i Posłami Lewicy pytaliśmy dziś Pana Premiera czy rząd potrafi w dobie pandemii koronawirusa zapewnić godną opiekę nad dziećmi w żłobkach oraz czy może przedstawić badania, które ukazują wpływ warunków w żłobkach na życie i bezpieczeństwo dzieci?

Poruszyliśmy również bardzo ważną kwestię jaką jest problem samorządów. Rząd w dalszym ciągu powiększa dług, ale zapomina kompletnie o samorządach, które mają utrzymać żłobki, przedszkola, szkoły, opłacić pensje swoich pracowników. Jak samorządy mają przetrwać. O to, między innymi, zapytałem wczoraj na mównicy sejmowej.

Podziel się tą informacją z innymi na:

Ostatnie wpisy