Podsumowanie tygodnia

Dzień dobry w pierwszy wtorek Nowego Roku ❄️ Mam nadzieję, że naładowaliście baterie i z nową energią weszliście w 2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣ rok ?
Ja rozpocząłem od występu w programie „Minęła 8” w TVP Info ? Rozmawialiśmy o rozwiązaniach, które mogłyby zahamować rozwój pandemii – między innymi o złożonym przez Lewicę projekcie obowiązkowych szczepień ? Podsumowaliśmy także scenę polityczną minionego roku.

Oprócz działań „w terenie”, wspólnie z Posłankami i Posłami Lewicy, złożyliśmy wiele interpelacji w sprawach lokalnych i krajowych:

  • interpelacja w sprawie możliwości likwidacji części ośrodków psychiatrii dziecięcej ❎
  • interpelacja w sprawie umożliwienia bliskim pacjentów realizacji odwiedzin w placówkach ochrony zdrowia podczas pandemii COVID-19 ?
  • interpelacja w sprawie gwałtownie rosnących cen mieszkań i spadającego popytu ?
  • interpelacja w sprawie zmian spowodowanych wprowadzeniem Polskiego Ładu dla jednostek samorządu terytorialnego?Zapytałem m.in. o to w jakim stopniu zmienią się kwoty subwencji oświatowych w związku z Polskim Ładem ?
Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od łączonego posiedzenia Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, na którym po raz drugi odbędzie się próba pierwszego czytania rządowego projektu o zmianie Prawa oświatowego – czyli #lexCzarnek! Nie ma i nie będzie naszej zgody na niszczenie polskiej szkoły!

Podziel się tą informacją z innymi na:

Ostatnie wpisy