Susza w Polsce – list otwarty do samorządowców

Pod koniec kwietnia wystosowałem list otwarty do samorządowców, w którym apelowałem o zaprzestanie lub znaczne ograniczenie koszenia traw na podległych terenach komunalnych. Po raz kolejny udowodniłem, że, aby uzyskać efekty należy działać, a nie czekać z założonymi rękami. Chciałbym podziękować za pozytywny odbiór mojego apelu wszystkim wójtom, prezydentom oraz burmistrzom.

Zmagamy się z ogromnym problemem suszy w Polsce. Deszcze w ostatnim czasie są naprawdę rzadkie i ubogie. To ogromny problem dla wielu sektorów gospodarki, przede wszystkim dla rolnictwa. Uprawy w Polsce są zagrożone. Klimat z roku na rok coraz bardziej się ociepla. Uważam, że powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby ten problem minimalizować.

„Wysokie trawy zagwarantują bioróżnorodność. Natomiast gładko skoszony trawnik to praktycznie pustynia biologiczna. Należy pozwolić trawie, żeby się wykosiła i dojrzała, a niektóre fragmenty pozostawić niekoszone również przez okres zimowy. Zdaję sobie sprawę, że są miejsca, gdzie koszenie czy grabienie jest niezbędne – np. pobocza dróg. Apeluję jednak, aby praktykę koszenia i grabienia na terenach komunalnych maksymalnie ograniczyć”.

Podziel się tą informacją z innymi na:

Ostatnie wpisy