List w sprawie otwarcia granic

03.06.2020r. wystosowałem list do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o otwarcie granic wewnętrznych z innymi państwami Unii Europejskiej. Liczymy na to, że Polska już niedługo zdecyduje się na otwarcie granic podobnie jak robią to inne państwa w tym nasi sąsiedzi Czesi. Poniżej przedstawiam treść listu.

Na terenach przygranicznych mieszka tysiące pracowników, którzy świadczą pracę u naszych sąsiadów w Niemczech oraz Czechach. Z powodu epidemii zostali odcięci od możliwości zarobkowania, co wpłynęło negatywnie na możliwości ich budżetów domowych. Choć pierwsze restrykcje dla pracowników transgranicznych zostały zniesione to w dużej mierze ograniczony w dalszym ciągu ruch graniczny uniemożliwia pełny powrót do normalności gospodarczej.

Czechy planują otwarcie granic w połowie czerwca. Polska znalazła się wśród państw bezpiecznych „zielonych” razem z Niemcami, Austrią, Słowacją, Grecją, Bułgaria czy Chorwacją. To dobry czas by otworzyć granice i pomóc zarówno pracownikom transgranicznym jak i całej naszej gospodarce.

Podziel się tą informacją z innymi na:

Ostatnie wpisy