Pora się dogadać.

We wtorek (12.05.2020) z inicjatywy Posłanek i Posłów klubu #Lewica odbyły się obrady okrągłego stołu, na których pojawili się przedstawiciele wszystkich opcji politycznych. Obiektywnie mogę stwierdzić, że jesteśmy zadowoleni z tego spotkania. Oczywiście podchodzimy z ostrożnością i ograniczonym zaufaniem do partii Prawo i Sprawiedliwość, ale należy w końcu dogadać się w sprawie wyborów, a nie kompromitować demokrację.

Po 10 maja mamy bardzo trudną sytuację związaną z nieprzeprowadzeniem wyborów prezydenckich. Chaos prawny i postępujący rozkład mechanizmów demokratycznych  pokazuje, że dzisiaj jak nigdy wcześniej potrzebujemy rozmowy i wzajemnego zrozumienia. Lewica wyszła z inicjatywą przeprowadzenia spotkania w ramach „Okrągłego Stołu”.

„My, jako Lewica – zaproponowaliśmy, aby w takim składzie ponad politycznymi podziałami pracować nad przygotowaniem wyborów dotąd, aż zostanie cały proces legislacyjny zamknięty i wszystkie poprawki do przyjętej przez Sejm ustawy uda się omówić i wprowadzić wspólnie. To spotkało się z przychylnością uczestników obrad. Kolejne spotkanie ma zorganizować marszałek Grodzki, który zapowiedział podjęcie takiej inicjatywy.” – mówi Krzysztof Gawkowski.

13 maja 2020 roku o godzinie 10:00 na rozmowy przybyli przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. Rozmowa była szczera i merytoryczna w wielu kwestiach się zgadzamy. Lewica jest pewna, że rozmowy te przybliżają nas do rozwiązania największego od 30 lat kryzysu demokracji w Polsce.

Podziel się tą informacją z innymi na:

Ostatnie wpisy