robert, obaz, poseł, sejm

Nazywam się Robert Obaz i mam 49 lat. Jestem szczęśliwym mężem wspaniałej Jadwigi oraz spełnionym ojcem Ernesta i Karola. Z wykształcenia jestem inżynierem telekomunikacji i przez wiele lat pracowałem w Orange Polska S.A., współpracując z największymi klientami firmy. Pozwoliło mi to zdobyć ogrom doświadczenia w zakresie wdrożeń, technologii oraz zarządzania. Specjalizuję się w zagadnieniach związanych z działalnością obywatelską i samorządową, a także z rozwojem inteligentnych miast, tzw. Smart City.

To co mnie ukształtowało to działalność społeczna. Od najmłodszych lat praca na rzecz innych sprawiała mi radość i przynosiła satysfakcję. Działalność społeczną rozpocząłem już w szkole podstawowej, gdzie byłem odpowiedzialny za działania szkolnego samorządu. To tam nauczyłem się współpracy oraz dążenia do założonych celów.

W roku 2014 zostałem wybrany do Rady Miasta Jeleniej Góry, w której zasiadałem przez 4 lata. Moje zaangażowanie w życie społeczne zostało docenione, w skutek czego miałem przyjemność uczestniczenia w „przygodzie życia społecznika” – Szkole Liderów Społecznych Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dzięki tej inspiracji doprowadziłem do powołania Jeleniogórskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz wdrożenia Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny. W 2019 roku w wyborach parlamentarnych zostałem wybrany do Sejmu IX kadencji uzyskując w okręgu legnicko-jeleniogórskim 4205 głosów. Dynamika zmian w samorządzie oraz sposób pracy pozwoliły mi zdobyć kompetencje, które z powodzeniem wykorzystuję dziś w pracach parlamentarnych.

Kieruję również stowarzyszeniem „Goduszyn„, które działa w najmniejszej dzielnicy Jeleniej Góry. Działalność naszego stowarzyszenia ukazuje jak można zmieniać rzeczywistość wokół siebie i promować swoje miejsce na ziemi. Jestem także jednym ze współautorów publikacji „III sektor dla Polski”.

Jestem posłem na Sejm RP IX kadencji oraz członkiem sejmowych komisji Obrony Narodowej, Polityki Społecznej i Rodziny oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Powołałem także Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Smart City. Pracę w parlamencie godzę z pracą w regionie. Szczegóły dotyczące mojej aktywności poselskiej znajdziecie na stronie sejmowej.

Regularnie spotykam się także z mieszkańcami mojego okręgu wyborczego, poznaję ich problemy, proponuję rozwiązania oraz pomagam. To właśnie Wy jesteście dla mnie najważniejsi.

Działania w Sejmie

0%
Frekwencja w głosowaniach
0
Złożonych interpelacji poselskich
0
Złożonych zapytań poselskich
0
Wystąpień w Sejmie

Mój Zespół

Magdalena Gałka
Magdalena GałkaDyrektorka Biura
Miasto Jelenia Góra. Mam 25 lat i jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, na kierunku Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce. Spełniam się w pracy z ludźmi, dlatego doskonale odnajduję się jako dyrektorka biura poselskiego. Wolny czas pochłaniają mi spotkania z przyjaciółmi, piesze wycieczki oraz wszelkie aktywności fizyczne, przede wszystkim piłka siatkowa.
Tomasz Gaździcki
Tomasz GaździckiAsystent Społeczny
Powiat Jaworski. Jestem absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (specjalność finanse i bankowość). Jestem pracownikiem samorządowym z ponad 20-sto letnim stażem zawodowym oraz działaczem społecznym. Jestem również założycielem Jaworskiego Obywatelskiego Ruchu Samorządowego, działającego od kilku lat na rzecz mieszkańców Jawora.
Aleksander Rerich
Aleksander RerichAsystent Społeczny
Miasto Jelenia Góra. Nazywam się Aleksander Rerich, mam 17 lat i pochodzę z Jeleniej Góry. Na co dzień jestem uczniem I klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze. Jestem koordynatorem okręgowym Przedwiośnia w okręgu jeleniogórsko-legnickim i radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, a także asystentem społecznym Posła na Sejm RP Roberta Obaz. Działam w imię lepszego jutra!
Piotr Kohlman
Piotr KohlmanAsystent Społeczny
Powiat Głogowski. Mam 52 lata, mieszkam w Głogowie. Ukończyłem studia na kierunku fizyka i od 30 lat jestem nauczycielem przedmiotów ścisłych i członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Zostawiając politykę innym zgadzamy się by nam zabrano normalność, więc trzeba być tu i teraz pilnując przyszłości dla naszych dzieci i wnuków.
Przemysław Majewicz
Przemysław MajewiczAsystent Społeczny
Powiat Głogowski. Nazywam się Przemysław Majewicz. Jestem przedsiębiorcą oraz członkiem Wiosny Roberta Biedronia. W przeszłości byłem członkiem SLD. Działałem również w samorządzie studenckim. Obejmowałem stanowisko przewodniczącego samorządu studenckiego PWSZ Legnica. Jestem współzałożycielem PSUL (Porozumienie Studentów Uczelni Legnickich).
Joanna Orzechowska
Joanna OrzechowskaAsystent Społeczny
Powiat Legnicki. Z wykształcenia jestem konsultantką prawną i ekonomiczną oraz ekonomistką i administratywistką. Zawodowo pracuje jako doradca finansowy. Bardzo lubię działania społeczne. Przede wszystkim w kategoriach ochrony wartości konstytucyjnych, ale również praw kobiet i praw zwierząt. Działam również w obszarze promowania weganizmu.